Taśma WG do pakowania ręcznego

Taśma WG do pakowania ręcznego

15 maja 2018 Przemysł 0
taśma WG klejona

Oprócz pakowania maszynowego czasami zakłady produkcyjne korzystają też z pakowania ręcznego. Głównie wówczas, gdy muszą przygotować paletę z towarem do magazynu, a towar ten musi być odpowiednio zabezpieczony, aby stabilnie stał na palecie. Aby jednak przeprowadzić pakowanie ręczne, konieczna jest odpowiednia taśma oraz narzędzia.

Pakowanie ręczne taśmą WG

taśma WG klejonaJeśli chodzi o taśmę, to najczęściej polecana jest taśma WG klejona, czyli taśma poliestrowa, które charakteryzuje się dużą elastycznością, a przy tym oczekiwanym, naprawdę wysokim poziomem wytrzymałości. Taka taśma jest w stanie wytrzymać naprawdę duże obciążenia. Charakteryzuje się odpornością na czynniki zewnętrzne – na wodę, jak i wiele agresywnych substancji chemicznych. Ponadto nawet skrajne temperatury nie wpływają na właściwości taśmy WG – może ona być stosowana zarówno w temperaturze -400 st. C, jak i 1200 St. C. Nie ma problemu ze związaniem ze sobą końców taśmy, na przykład na zwyczajny supeł, ale bardzo często do łączenia stosuje się zapinki druciane. Dzięki temu taśma może spinać nawet naprawdę ciężkie ładunki, które cechują się nieregularnym kształtem. Dostępne w ofertach producentów taśmy mają różne szerokości, może to być 9 mm, 16 mm czy 25 mm.

taśma WG klejonaW ten sposób bez problemu można dobrać taką taśmę, która spełni wszystkie nasze oczekiwania pod tym względem. Ważną zaletą jest też niska cena takiej taśmy – to właśnie ona sprawia, że taśma WG staje się bardziej popularna niż taśma stalowa, ponieważ ta druga jest droższa, a oba rodzaje taśmy charakteryzują się podobnym poziomem wytrzymałości. Aby przeprowadzić pakowanie ręczne, oprócz taśmy poliestrowej należy posiadać także odpowiednie narzędzia oraz akcesoria. Najlepiej zaopatrzyć się w odwijacz, który pozwoli nam na proste i bezproblemowe odwijanie odpowiedniej ilości taśmy do ładunku. Drugim ważnym elementem jest napinacz. Poza tym musimy zaopatrzyć się w akcesoria takie jak wspomniane już klamerki druciane lub też klamerki plastikowe. Posiadając taki zestaw, możemy rozpocząć pakowanie ręczne. Do jego przeprowadzenia nie trzeba mieć szczególnych umiejętności, jest to zadanie proste, dlatego każdy sobie bez problemu z nim poradzi.

W efekcie otrzymamy naprawdę dobrze zabezpieczony towar, który nadaje się do transportu. Pakowanie ręczne jest najlepsze, gdy mamy do czynienia z ładunkiem o nieregularnym kształcie czy specyficznych gabarytach, takiego towaru nie da się bowiem często zapakować w sposób maszynowy, dlatego dobrze, że mamy alternatywę dla tego sposobu pakowania.