Rekuperatory proponowane przez producentów

Rekuperatory proponowane przez producentów

2 lutego 2018 Technologia 0
rekuperatory

Powoli wentylację mechaniczna z odzyskiem ciepła wypiera swoją poprzedniczkę, wentylację grawitacyjną. Nie jest to nic dziwnego, nowe rozwiązanie posiada bowiem wiele zalet. Rynek się rozwija, a więc wciąż natrafić możemy na coraz nowsze urządzenia wypuszczane przez producentów. Właściwie każdy rekuperator jest energooszczędny i nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Co znajdziemy na rynku rekuperatorów?

rekuperatoryProducenci prześcigają się jednak w próbach uzyskania jak największej sprawności urządzenia. Mówi się tutaj najczęściej o efektywności przekraczającej 90%. Wszystko zależy jednak od zastosowanego wymiennika ciepła. W przypadku wymiennika krzyżowo-przeciwprądowego możemy liczyć nawet na 95% odzysku ciepła. Warto zwrócić uwagę także na to, że wymienniki ciepła są zabezpieczone przed zamarzaniem – dzięki zainstalowanej grzałce elektrycznej. Rekuperatory w sklepie w Poznaniu kupowane są przez coraz więcej osób także z innego powodu. Z możliwości sterowania ręcznego lub automatycznego. W ten sposób można w dowolnym momencie zmieniać parametry urządzenia i dostosowywać jego działanie do własnych potrzeb. Nowoczesne rekuperatory mogą działać z zewnętrznym sterownikiem – można zastosować na przykład tygodniowy programator trybów. Dzięki temu na przykład latem, możemy zdecydować się na ustawienie takie jak nocne chłodzenie domu.

rekuperatoryW upały będzie to naprawdę ważne, gdyż wiele osób, ze względu na złą wentylację pomieszczeń, nie może spać, gdy jest za gorąco. Przy wentylacji mechanicznej nie będzie takich problemów. Ponadto powietrze będzie zawsze czyste – rekuperatory posiadają wbudowane filtry, które pozwalają skutecznie pozbyć się nie tylko kurzu i drobnych zanieczyszczeń, ale także alergenów oraz pyłków. Osoby przeczulone na punkcie własnego zdrowia z pewnością ucieszy także to, że użytkownicy mają łatwy dostęp do wentylatorów oraz do wymiennika – a więc można bez problemu przeprowadzić ich oczyszczenie i konserwację, jeśli będzie to konieczne. Jeśli dążymy do tego, aby nasz dom stał się pasywny – zastosowanie wentylacji mechanicznej jest dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Wiele rekuperatorów proponowanych przez producentów posiada specjalne certyfikaty świadczące o pasywności, dlatego warto rozejrzeć się wśród tych produktów, aby mieć pewność, że urządzenie jest naprawdę wysoce energooszczędne, a jego wydajność związana z odzyskiem ciepła jest równa lub nawet przekracza 95%. Dzięki szerokiej ofercie producentów, z pewnością uda nam się znaleźć właśnie taki rekuperator, który nas całkowicie zadowoli i zapewni świeże powietrze każdego dnia.