Podstawowe wyposażenie tarasu

Budownictwo w pełnej klasie

Podstawowe wyposażenie tarasu

22 października 2015 Oświetlenie Taras 0

Meble stojące na tarasie powinniśmy wybierać pod kątem swoich potrzeb, szczególnie wtedy, gdy ilość miejsca jest ograniczona.

Meble najpotrzebniejsze na tarasie to stół, ławka, krzesła. Powinny być wykonane z materiału odpornego na wilgoć. Jeśli chcemy układać na nich poduszki, dobrze będzie mieć schowek na nie albo w którymś z mebli (np. w ławce), albo w pokoju, z którego wychodzi się na taras, aby zawsze były pod ręką. Do wyboru mamy meble drewniane, metalowe, rattanowe i plastikowe, a szeroki wybór wzorów pozwala na dopasowanie ich do gustu. Wszystkie mają swoje wady i zalety: meble drewniane są klasyczne, ale należy pamiętać o ich impregnacji; równie dobrze prezentują się metalowe i rattanowe, ale nie mogą zostać zimą na tarasie; meble plastikowe są odporne na warunki, ale czasem wyglądają tandetnie i brakuje im elegancji.

Poza nimi możemy umieścić na tarasie np. bujany fotel, hamak czy leżak, zależnie od tego jak lubimy spędzać czas na tarasie.

Przed słońcem ochroni nas markiza lub duży parasol, ale można zdecydować się także na np. pergolę obrośniętą pnącymi roślinami, których zapach otoczy siedzących w pobliżu, a całość zyska romantycznego charakteru.

W roli oświetlenia sprawdzą się kinkiety, lampy solarne, latarnie i świeczniki. Odpowiednio dobrana oprawa pozwoli rozproszyć światło, aby podkreślało urok otoczenia i tworzyło przyjemną atmosferę.

taras

taras