Oświetlenie kuchni

Budownictwo w pełnej klasie

Oświetlenie kuchni

6 października 2015 Kuchnia Oświetlenie 0

Od oświetlenia kuchni zależy funkcjonalność całego pomieszczenia. Niezależnie od stylu w jakim jest urządzona, kuchnia powinna zostać równomiernie oświetlona. Warto poświęcić czas na dobre zaplanowanie rozmieszczenia źródeł światła, ponieważ niedostatecznie oświetlenie będzie przeszkodą w codziennym życiu.

kuchnia oświetlenie

kuchnia oświetlenie

Ogólne oświetlenie kuchni nie musi być silne. jedno większe źródło ciepłego światła pod sufitem wystarczy w zupełności. Dobrze oświetlone mocniejszym światłem musza być blaty, kuchenka i zlewozmywak. Źródła światła powinny kuchnia oświetlenie być równomiernie rozmieszczone i tej samej mocy. Sprawdzi się tutaj oświetlenie podszafkowe – halogeny i świetlówki. Interesującym akcentem będzie podświetlenie półek i wnętrza przeszklonych szafek – zarówno białym/żółtym jak i kolorowym światłem, co ma ogromne walory estetyczne. Sprawdzą się przy tym taśmy i żarówki LED.

kuchnia oświetlenie Osobnego źródła światła może wymagać wyspa, jeśli nie znajduje się nad nią okap, oraz kuchenny stół. Światło nad nim powinno być rozproszone, nie nazbyt jaskrawe, aby nie raziło siedzących dookoła stołu osób.

Dodatkowym intrygującym detalem będzie podświetlenie konkretnych elementów w kuchni, na przykład kolekcji ręcznie malowanych kubków i kokilek na półce lub ozdobnego młynka do kawy. Niewielkie źródła słabego światła można ukryć między doniczkami z kwiatami i ziołami, jednak należy przede wszystkim wziąć pod uwagę, aby nie utrudniały one pielęgnacji roślin i nie zostały zawilgocone.