Obudowy metalowe i inne zabezpieczenia sprzętu

Obudowy metalowe i inne zabezpieczenia sprzętu

1 marca 2016 Dom 0
obudowa metalowa

Bezpieczeństwo w domu jest bardzo ważne, szczególnie jeśli mamy małe dzieci. One nie rozumieją, że coś jest niebezpieczne, nie mogą tego dotykać, może im się stać krzywda.

Obudowy metalowe zwiększą bezpieczeństwo w Twoim domu

obudowa metalowaSą ciekawe świata, lubią zaglądać w różne zakamarki i nie potrafią jeszcze myśleć o konsekwencjach swoich działań. Właśnie z tego powodu to rodzice powinni zadbać o to, by ich dzieciom się w domu nic złego nie stało. Jak to zrobić? Najlepiej jest dobrze zabezpieczyć taki sprzęt. Obudowy metalowe pomogą nam ukryć wszystkie rozdzielniki, liczniki, i transformatory związane z energią elektryczną. Takie obudowy metalowe są twarde i trwałe, zamykane na zamek, a czasem nawet na kłódkę, wiec nawet jeśli dziecko dotknie obudowy, to nic mu się nie stanie, a licznik energii elektrycznej będzie działał bez zarzutu. Na każdym kontakcie powinniśmy zainstalować specjalne osłonki, które uniemożliwiają dzieciom dotknięcie gniazda elektrycznego. Starsze dzieci mogą już wiedzieć jak się je ściąga, ale one też wiedzą, że prąd bywa niebezpieczny i będzie ich bolało, kiedy zechcą zbadać co jest w środku albo jak to działa. Takie nakładki kosztują grosze, a potrafią zaoszczędzić wiele bólu i cierpienia nieroztropnym maluchom. Jeśli potrzebny jest nam przedłużacz, to najlepszy będzie rozgałęźnik gumowy. Guma nie przewodzi prądu, a kable łatwo się z niego nie wyjmują, więc jest to bardzo bezpieczna opcja dla dzieci. Poza tym taki rozgałęźnik gumowy jest miękki, można go wsadzić za szafkę lub biurko, żeby nie plątał się pod nogami, a żeby dzieci tak łatwo się do niego nie dostały. O bezpieczeństwo w domu dba także ogranicznik przepięć. Dzięki niemu nasz dom będzie chroniony podczas burzy z piorunami, jest mniejsze prawdopodobieństwo że pójdą nam korki, albo że nastąpi spięcie i nie będziemy mieli energii elektrycznej. Ogranicznik chroni nie tylko nas, ale również nasz sprzęt, zatem ma podwójne zastosowanie. Pamiętajmy, ze w ogrodzie też mogą czaić się na dzieci różne niebezpieczeństwa.

Rozdzielnica budowlana także powinna być schowana w metalowej obudowie, tak by dziecko nie miało do niej dostępu, ani nie wyciągnęło żadnych kabli. Najlepiej by były one schowane w obudowie lub w maskownicy, by dziecko ich nie widziało.