Maskująca listwa do paneli podłogowych

Maskująca listwa do paneli podłogowych

10 listopada 2018 Wystrój wnętrz 0
lakierowane listwy mdf

Jednym z najpopularniejszych drobnowymiarowych materiałów wykończeniowych są panele podłogowe. Pomimo, że wykonuje się je z bardzo wysokiej jakości drewna lub sklejki, nie należy zapominać o tym, że mogą puchnąć pod wpływem zmiany wilgotności powietrza lub zamoknięcia.

Listwa ukrywająca kable

listwa przypodłogowa do paneliWysezonowanie elementów nie zabezpieczy nas przed wyjątkowymi sytuacjami, dlatego układając drewniane deski powinniśmy zachować specjalną szczelinę dylatacyjną. Wygląda ona jednak niezbyt estetycznie, dlatego najprościej jest ją ukryć pod specjalnymi listwami. Wykonanie dylatacji pokrycia z paneli podłogowych polega na tym, że przy ścianie zostawia się pół centymetra odstępu. Producenci oferują nam jednak rozwiązania, dzięki którym możemy poradzić sobie z tym problemem. W takich sytuacjach doskonale sprawdzi się maskująca listwa przypodłogowa do paneli drewnianych. Twórcy tego elementu wykończenia wnętrz dbają o to, aby były on jak najbardziej estetyczny i łatwy w obróbce. Proponowane przez nich rozwiązania cokołów są więc odporne na zawilgocenie oraz uszkodzenia mechaniczne. Listwy podłogowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Najbardziej popularne są jednak te, które wykonywane są z materiałów drewnopochodnych, ponieważ bardzo dobrze wkomponowują się one we wnętrze salonu.

listwa przypodłogowa do paneliSprasowanie drobnych wiórów drewnianych połączonych ze specjalnymi żywicami sprawia, że wytworzone z niego elementy uzyskują bardzo dobre parametry techniczne. Listwy podłogowe wycięte z płyt mdf są bardzo odporne na zarysowania oraz wgniecenia. Zastosowanie ich jako wykończenia podłogi sprawi, że cokół będzie bardzo praktyczny i nie ulegnie uszkodzeniom podczas przestawiania mebli lub sprzątania. Ze względu na łatwość obróbki, producenci tworzą rozwiązania o bardzo różnej wysokości i grubości. Wielu klientów decyduje się właśnie na te wyższe, bardziej ozdobne listwy przypodłogowe, które w niezwykły sposób wzbogacają wnętrze naszego mieszkania. Nowoczesne listwy do paneli są dostępne w odcinkach długości 2 lub 2,5 metra, dzięki czemu możemy przewieźć je w większym samochodzie osobowym. Ukrywanie wszelkiego rodzaju defektów naszych podług, takich jak szczeliny dylatacyjne, nie musi wcale wiązać się z zastosowaniem nudnych dodatków.

Wielu projektantów wnętrz traktuje nowoczesne listwy przypodłogowe jako bardzo istotny element wystroju każdego pomieszczenia. Taki dualizm w przypadku materiałów wykończeniowych, czyli łączenie ich praktycznych funkcji z walorami estetycznymi, jest niezwykle popularny i chętnie stosowany przez wielu producentów.