Kominki – dobra alternatywa dla ogrzewania centralnego

Kominki – dobra alternatywa dla ogrzewania centralnego

20 kwietnia 2016 Wystrój wnętrz 0
kominki poznań

Na pewno każdy z nas, kto posiada centralne ogrzewanie z uwagą patrzy na to jak firany szarzeją, a parapety tracą swój dawny błysk, zwłaszcza obserwując parapety z kamienia. W dzisiejszych czasach jest na to rozwiązanie. Najlepsze dla nas będzie zamontowanie kominka, za którego pośrednictwem ogrzejemy cały dom.

Kominki mogą ogrzać dom?

kominki poznań Jednak wybór odpowiedniego dla nas i najkorzystniejszego, może okazać bardzo skomplikowane, bo mamy do wyboru naprawdę bardzo wiele ich rodzajów. Przede wszystkim należałoby się zastanowić, jaki rodzaj instalacji kominkowej będzie nas interesował. Mamy do wyboru kominki z płaszczem wodnym, bądź systemem dystrybucji gorącego powietrza, tak zwanym grawitacyjnym ogrzewaniem. Od nas zależy które rozwiązanie okaże się korzystniejsze. Jeśli mamy duży, piętrowy dom lepszym rozwiązaniem będzie kominek z systemem dystrybucji gorącego powietrza. Przy domu parterowym wystarczający okazać może się ten z płaszczem wodnym. Na pewno jeśli chodzi o skuteczność w ogrzewaniu lepsze są te kominki poznań, które grawitacyjnie ogrzewają dom. Są jednak droższe i trudniejsze do zamontowania. Jeśli chodzi o porównanie ogrzewania centralnego, z tym ogrzewaniem kominkowym, zapytano o nie użytkowników z Poznania.

Jednogłośnie wypowiedzieli się na korzyść ogrzewania kominkowego. Przede wszystkim dlatego, że jest tańsze, a ciepło uzyskane za jego pośrednictwem utrzymuje się w domu dłużej. Głownie o to nam właśnie chodzi, żeby spełniona była funkcja ogrzania wszystkich pomieszczeń przy jak najmniejszym nakładzie kosztów.