Jakie części do maszyn Kverneland warto dokupić?

Jakie części do maszyn Kverneland warto dokupić?

19 lipca 2022 Bez kategorii Maszyny i urządzenia 0

Pługi należą zdecydowanie do tych rodzajów maszyn rolniczych, które wydają się odgrywać zdecydowanie najbardziej istotną rolę na każdym gospodarstwie rolnym. Tym bardziej istotne wydaje się, aby odpowiednio o te maszyny dbać, nie dopuszczając jednocześnie do spadku wydajności pracy na gospodarstwie. W tym celu, szczególnie istotne wydaje się dokupienie do tych właśnie maszyn, odpowiedniego typu części zamiennych.

Pług — maszyna do wielu zadań

Z całą pewnością szczególnie istotną rolę w tym kontekście wydają się odgrywać wszystkie te części które są narażone nawet w wyniku standardowej eksploatacji tych maszyn, na zużycie. Chodzić tutaj może przede wszystkie o wszystkie te komponenty, narażone w trakcie codziennej eksploatacji na czynniki takie jak kontakt z glebą, kamieniami, czy też na przykład z zanieczyszczeniami znajdującymi się paliwie. Posiadanie odpowiednich części zamiennych na zapas, przyda się z pewnością w sytuacji konieczności wykonania kompleksowego remontu danego pługa. Podstawowym komponentem w takiej sytuacji okazuje się być na przykład lemiesz, którego koszt zakupy wynosi obecnie około 35 złotych. Jest to jedna z bardziej podstawowych części, gdy mowa jest maszynach takich jak maszyny Kverneland – części zamienne do maszyn tej właśnie marki, można obecnie zakupić praktycznie bez żadnego problemu.

Kolejnymi częściami, o których warto pomyśleć w przypadku konieczności wykonania kompleksowego remontu pługa, jest z pewnością pierś, oraz odkładnia. W takim przypadku koszt zakupy tych konkretnych podzespołów, wahać się może najczęściej w zakresie od 20 do ponad 70 złotych. Bardzo ważnymi częściami pługów, które również stosunkowo często trzeba wymieniać w sytuacji przebudowy pługa czy też jego remontu, jest z pewnością ścinacz, jak również płoza. W takim przypadku, koszt zakupu takich właśnie komponentów jest zazwyczaj stosunkowo niski i wynosi około 320 złotych. Znajdując odpowiedniego dystrybutora można więc stosunkowo niskim kosztem przywrócić praktycznie pełną wydajność nawet starszych modeli pługów Kverneland.

W obecnym czasie, do jednych z częściej wykorzystywanych maszyn na gospodarstwie w dalszym ciągu zaliczyć można pługi. Bardzo ważne jest, aby o te własne maszyny w odpowiedni sposób dbać. Kluczowe okazuje się w tym kontekście dokupywanie do nich wymiennych części w każdym przypadku, gdy te fabrycznie zamontowane zaczynają nosić widoczne ślady zużycia czy też eksploatacji. Jest to najprostszy sposób, aby przywrócić nawet starszym pługom ich dawną, typową dla nich wydajność.