Jaką fototapetę wybrać do loftu?

Budownictwo w pełnej klasie

Jaką fototapetę wybrać do loftu?

2 lutego 2016 Dom Wystrój wnętrz 0
mieszkanie loftowe

Loftowe mieszkania coraz częściej nie znajdują się w starych fabrykach przerobionych na lokale mieszkalne, ale są zwykłymi mieszkaniami, utrzymanymi w industrialnym stylu. Niestety oznacza to, że często trzeba zrezygnować z wysokich sufitów i fabrycznych okien na rzecz tych, które można znaleźć w przeciętnym bloku, a pozostałe elementy industrialne muszą nadrobić te braki.

biała cegła - fototapeta

W utrzymaniu loftowego stylu w znacznym stopniu mogą pomóc duże fototapety na ścianę. Modne są nie tylko panoramy miast i mostów czy zdjęcia z placów budowy, ale także… fototapety imitujące popękane tynki, starą cegłę, ścianę z betonu z charakterystycznymi dziurkami.

fototapeta z teksturą betonu

Popularne są także geometryczne wzory wyglądające jak namalowane. Takie fototapety powinny zajmować nie fragment ściany ale całą, od sufitu do podłogi. Pozwoli to na stworzenie bardziej realistycznego wrażenia starej ściany. W połączeniu z odpowiednim kolorem pozostałych ścian, np. białym lub szarym, czy też z okładziną z cegieł lub imitacji cegły, powstanie bardzo loftowe tło, pozwalające na stworzenie odpowiednio industrialnej aranżacji wystroju.

Wybierając taką fotapetę należy zdecydować się na tę zabezpieczoną przed zabrudzeniami i uszkodzeniami, np. laminowaną. Jest to istotne, ponieważ przy tak dużej powierzchni fototapety jest większa szansa, że zostanie ona zachlapana lub zabrudzona. Choć plama po kawie może nadać jej charakteru i zwiększyć autentyczność, to jednak w większości przypadków nie będzie to ten efekt, o który nam chodziło.

 brooklyński most - fototapeta