Jak wyposażyć stoisko na targach?

Jak wyposażyć stoisko na targach?

6 września 2023 Usługi 0
wyposażenie stoiska na targach

Targi wystawiennicze to wspaniała okazja do tego, by zaprezentować swoją firmę, jej dorobek, nowe produkty czy by nawiązać kontrakty z nowymi odbiorcami. W jednym miejscu zgromadzonych jest jednak wiele firm i każda walczy o uwagę klienta.

Jak się wyróżnić na tle tej całej masy?

wyposażenie stoiskaJak zaprojektować stoisko tak by przyciągnęło chętnych, a jednocześnie pasowało do profilu działalności? Na pewno ważne jest to jakiej wielkości będzie stanowisko i czy będzie ono wstępnie przygotowane przez organizatora. Czasem można wynająć większą lub mniejszą powierzchnię i dowolnie się tam rozstawić, czasem jednak tworzone są boksy po jednym na każdą firmę. Wtedy niejako ma się ułatwione zadanie, ponieważ już mamy gotowe ścianki, czasem można skorzystać z mebli na stanie (stoły, krzesła). Jeśli jednak nie mamy boksu to warto zainwestować między innymi w ścianki tekstylne czy roll-upy. Pozwala one na rozgraniczenie naszej przestrzeni, a przy tym będą stanowiły nośnik reklamowy. Na nich można umieszczać zdjęcia produktów, dane firmy czy hasła reklamowe. Można także postawić na plakaty, standy reklamowe, czy tablice do których można przyczepić różne ulotki i nie tylko.

wyposażenie stoiska na targachKolejna ważna kwestia to materiały reklamowe rozdawane gościom a targach. Mogą to być foldery reklamowe w formie książkowej, ulotki składane, czy też wizytówki z numerami do przedstawicieli handlowych. Klienci często chcą zabrać materały by przekazać je szefowi lub by po prostu nie zapomnieć numeru telefonu do firmy. Na miejscu nie zawsze są też warunki by spokojnie porozmawiać z przedstawicielem firmy, ze względu na tłok, zgiełk i hałas. Dlatego materiały ułatwiają zapoznanie się z ofertą w domu. Wyposażenie stoiska na targach musi obejmować też miejsce na prezentację produktów. Zamiast oferowanych przez organizatora stołów można zainwestować w lekkie kartonowe standy, składane regały z tworzywa sztucznego, czy stojaki z przywieszkami. Wszystko zależy od tego jakie produkty posiadamy – jaką mają wielkość, opakowanie, itp. klienci zwykle chcą zobaczyć produkty z bliska by wiedzieć ile ważą, czy są solidnie zrobione, czy detale są dobrze oddane i tym podobne. Trzeba im to umożliwić.

Przygotowanie odpowiedniego stoiska na targi wystawiennicze jest zdaniem trudnym i problematycznym. Jednak mając dobry plan działania i wiedząc, jak chcemy się zaprezentować na pewno pójdzie to nam o wiele łatwiej. Warto dobrze się przygotować tak by zachęcić mnóstwo klientów do zapoznania się z naszą ofertą, i w konsekwencji do podjęcia współpracy.