Jak dobrać kolor pieca kozy?

Jak dobrać kolor pieca kozy?

15 kwietnia 2016 Wystrój wnętrz 0
kominki poznań

Piece kozy powinny być dopasowana kolorystycznie do wystroju wnętrza pomieszczenia, w którym chcemy zamontować taki piec. Na przykład możemy postawić na mocne wyraziste kolory. Wtedy idealnym zastosowaniem na piece kozy, będzie zestawienie dwóch kontrastujących ze sobą kolorów, dla przykładu weźmy czarny i biały.

Piece kozy powinny pasować do wnętrza

piece kozyZałóżmy, mamy ściany pokoju pomalowane na biało, z akcentami czerni np. czarne krawędzie, czarne dodatki ozdobne lub czarno-białe obrazy na ścianach. W takim przypadku naturalne i logiczne będzie dostosowanie obudowy do tematu przewodniego. Czyli możemy zdecydować się albo na czarny kominek ze zdobieniami białymi. Wtedy kominki narożne będą wyraźniej odznaczał się w pokoju. Albo dostosować do proporcji w pokoju i wybrać białą obudowę z drobnymi czarnymi elementami. Wtedy kominek będzie idealnie się komponował kolorystycznie z pokojem. Kolejną możliwością wykorzystania obudowy w celu dekoracyjnym jest koncepcja pod tytułem „Ciepło najważniejsze”. W tym przypadku zadbamy bardziej o to aby kominek był pierwszą rzeczą na którą zwrócimy uwagę wchodząc do pokoju. Aby spotęgować to wrażenie warto wtedy wybierać piece wolnostojące i ustawić je na środku pokoju. W celu dodatkowego wywarcia wrażenia na osobie wchodzącej do pokoju z kominkiem bardzo ważne jest by kolor obudowy wyraźniej odcinał się od kolorystyki pokoju na przykład pokój w kolorach błękitu, lazuru czy kobaltu (oraz innymi odcieniami niebieskiego) a kominek w odcieniu różowego.

Ewentualnie dla mniej radykalnych osób zalecamy użycie na obudowie kominkowej drobnych elementów ozdobnych w odcieniach błękitu. Co do marki obudowy warto wybrać te najlepszą czyli Austroflamm czyli austriackiego producenta kominków i dodatków do nich a także obudów kominkowych.