Domy na sprzedaż – na co zwracać uwagę?

Domy na sprzedaż – na co zwracać uwagę?

16 marca 2017 Dom 0
domy na sprzedaż

Kupowanie gotowego domu na sprzedaż jest coraz częściej wybierana opcją. Nadzorowanie budowy, znalezienie dewelopera, kupienie materiałów budowlanych i urządzanie domu jest zajęciem problematycznym i pracochłonnym. Kupienie domku wymaga od nas jedynie rozeznania w lokalnym rynku nieruchomości.

Domy na sprzedaż w dobrej cenie

domy na sprzedażDomy w Skórczu na sprzedaż można dostać w dobrych cenach, jednak na co trzeba zwracać uwagę podczas zakupu nieruchomości? Przede wszystkim warto jest zobaczyć taki dom na żywo. Zdjęcia bywają podrasowane, skadrowane tak, że nie widać łuszczącej się farby, wytartych wykładzin czy brzydkich drzwi. Osobiste sprawdzenie wyglądu domu powinny być dokładne. Nie wystarczy się rozejrzeć dookoła po pomieszczeniu, żeby zobaczyć czy nie ma on skosów, czy jakie jest duże. Warto jest poświęcić na to więcej czasu, dzięki czemu zobaczymy takie detale jak wspomina brzydka podłoga czy ściany. Im więcej takich rzeczy znajdziemy tym bardziej będziemy mogli negocjować cenę i targować się z właścicielem. Przy kupowaniu domu warto jest także sprawdzić instalację grzewczą, izolację i instalacje sanitarne. Ważne jest to, żeby okna i drzwi były szczelne, bo im bardziej zimno będzie przez nie przechodzić, tym bardziej będziemy musieli grzać w domu, a rachunki będą rosnąć.

domy na sprzedażNajlepszym rodzajem ogrzewania są obecnie pompy ciepła, ogrzewanie na podczerwień, czy też oczywiście ogrzewanie miejskie. Dobry piec grzewczy powinien być wydajny i bezobsługowy, taki jaki zapewni nam zawsze ciepło i przyjemna atmosferę w domu. Piec na ogrzewanie elektryczne ma jeszcze tę zaletę, że nie musimy nigdzie składować opału, takiego jak węgiel, koks, czy miał. Nie trzeba także dorzucać do ognia, bo wszystko jest sterowane elektronicznie. Dobrze jest także sprawdzić instalację sanitarną. Szambo jest gorszą opcją, niż ekologiczna przydomowa oczyszczalnia ścieków. Szambo trzeba co jakiś czas wywozić, poza tym wiąże się z nim nieprzyjemny zapach. Natomiast przy oczyszczaniu wrzucamy jedynie środek aktywujący i całość jest neutralizowana. Koszty oczyszczalni utrzymania są niższe. Poza sprawdzeniem samego domu dobrze jest sprawdzić jego otoczenie. Warto sprawdzić czy w otoczeniu znajdują się sklepy i przystanki komunikacji miejskiej lub patrząc z drugiej strony czy nie ma tam obleganych klubów czy barów, mogących zakłócać nasz spokój.

Lepiej jest mieć ciche i spokojne otoczenie, idealne do pracy, odpoczynku i relaksu i nie tylko. Taki dom na pewno będzie najlepszy i zadowoli każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.