Dlaczego warto wybrać ocieplanie za pomocą pianki?

Dlaczego warto wybrać ocieplanie za pomocą pianki?

29 sierpnia 2018 Izolacja 0
ocieplanie pianą

Termoizolacja budynków jest niezwykle ważna, ponieważ to od jakości izolacji zależy zawsze komfort przebywania w danym pomieszczeniu. Po prostu ciepłe powietrze zgromadzone wewnątrz budynku, będzie uciekać na zewnątrz, jeśli tylko pojawi się różnica temperatur, a więc ma to miejsce zwłaszcza zimą.

Ocieplenie pianą jest skuteczne

ocieplanie pianąGeneruje to zatem zwiększone koszty za ogrzewanie – zimą musimy podkręcać kaloryfery, ponieważ ciepło ucieka niewidocznymi dla nas szczelinami. Tak naprawdę jednak jest jedno skuteczne rozwiązanie takiej sytuacji – wykonanie naprawdę szczelnego ocieplania. Jednakże pojawia się wówczas pytanie, jaki materiał zastosować, aby szczelność była naprawdę stuprocentowa. Odpowiedź jest jednak prosta – żaden materiał łączony za pomocą metody mechanicznej nie zapewni takiej szczelności. Te mikroskopijne szczeliny pomiędzy poszczególnymi płytami materiału takiego jak styropian czy wełna mineralna, zawsze będą jednak sprawiały, że ciepło znajdzie drogi ucieczki. Zatem powinniśmy szukać takiego materiału, który tworzy jedną, spójną warstwę, pozbawioną jakichkolwiek łączeń. Takim materiałem jest pianka poliuretanowa, która jest aplikowana na ściany, fundamenty czy dachy za pomocą metody natryskowej.

ocieplanie pianąTakie ocieplanie pianą to metoda, która pozwoli zyskuje na popularności i wiele wskazuje na to, że z biegiem czasu tendencja ta nie osłabnie a wręcz przeciwnie, wzrośnie. To dlatego, że coraz więcej osób dowiaduje się o skuteczności metody ocieplania pianą. Ma ona bowiem naprawdę szereg zalet, oczywiście podstawową zaletą jest opisywana powyżej stuprocentowa szczelność. Jednak oprócz tego warto wymienić tutaj prostotę aplikacji i krótki czas przeprowadzania takiego ocieplania, co nie jest możliwe do uzyskania w przypadku innych materiałów termoizolacyjnych jak styropian. Jego nakładanie zawsze zajmuje wiele czasu, ponadto na dużych powierzchniach wymaga obecności kilku osób. Natomiast izolację natryskową pianką poliuretanową z powodzeniem może wykonać jedna tylko osoba, wyposażona jednak w specjalistyczny sprzęt w postaci zestawu natryskowego, w skład którego wchodzi kompresor z wężem oraz pistolet natryskowy.

Oczywiście osoba podejmująca się natrysku, musi być ubrana w strój ochronny, mimo iż pianka jest materiałem nietoksycznym, to jest to podstawa, którą należy spełnić, jeśli chcemy pracować w zgodzie z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Bez wątpienia ocieplanie pianką poliuretanową jest metodą godną uwagi, która z pewnością przyniesie nam naprawdę wiele korzyści i nie będziemy żałować jej wyboru.