Charakterystyka wysokich łazienkowych szafek stojących

Charakterystyka wysokich łazienkowych szafek stojących

24 lipca 2023 Meble 0
wysokie szafki łazienkowe stojące od producenta

Urządzenie łazienki nie jest wcale takie proste – często na małej przestrzeni trzeba połączyć funkcjonalność i estetykę. Producenci oferują zarówno gotowe meble, jak i wykonywane na wymiar. Dostępne są szafki i komody łazienkowe w różnych stylach.

Meble do łazienki

meble łazienkoweW łazienkach rustykalnych i klasycznych dobrze sprawdzą się szafki wykonane z naturalnego drewna pokrytego lakierem, natomiast do stylu industrialnego lepiej będą pasowały tworzywa sztuczne, metal i szkło. Szafka stojąca to dobry sposób na to, żeby schować potrzebne w łazience przedmioty. Wiele z przedmiotów, które powinny leżeć w łazience, nie powinno być wystawionych na działanie pary wodnej. Dotyczy to na przykład suszarek czy prostownic do włosów. Dobrym pomysłem na zabezpieczenie takich przedmiotów jest schowanie ich w szafie. Łazienki często są niewielkimi i praktycznymi pomieszczeniami, dlatego producenci wychodzą naprzeciw potrzebom klientów i wykonują wąski, stojące szafki. Wybierając szafkę, warto zwrócić uwagę na rodzaj uchwytów, który powinien być dopasowany do estetyki wnętrza. Istotna jest także staranność wykonania – szafka w łazience często będzie wyeksponowana na działanie wilgoci.

wysokie szafki łazienkowe stojące od producentaW małych łazienkach należy ustawić szafkę w taki sposób, żeby jej drzwiczki otwierały się w odpowiednią stronę. Praktyczne i wysokie szafki łazienkowe stojące od producenta wykonuje się głównie z laminowanych płyt wiórowych i tworzyw sztucznych. Na szafce można powiesić lustro, co dodatkowo poprawi jej walory praktyczne. Obrzeża szafki wykończone polichlorkiem winylu znacznie wydłużą jej żywotność. Do przechowywania większości potrzebnych rzeczy wystarczy szafka o szerokości 40 centymetrów i głębokości 30 centymetrów. W szafce wysokiej na 170 centymetrów można znaleźć kilka poziomów półek schowanych za drzwiami oraz szuflady. Dzięki okleinie można dopasować szafkę do kolorystyki płytek w łazience. Wielu producentów dostarcza szafki kuchenne do samodzielnego montażu, ale za dodatkową opłatą można zlecić to zadanie fachowcom. Często jeden model szafki dostępny jest w wielu różnych kolorach. Pozwala to projektantom urządzać ciekawe i unikatowe łazienki w różnych stylach. Szafka może mieć taki sam kolor jak płytki lub kontrastować z nimi.

Postawienie szafki w łazience to praktyczne i wygodne rozwiązanie – można w niej trzymać przybory toaletowe, ręczniki i urządzenia elektryczne. We wnętrzu szafki przedmioty są znacznie mniej narażone na działanie wilgoci oraz kurzu. Zakup szafki w dobrym zakładzie stolarskim to gwarancja, że wszystkie elementy będą do siebie odpowiednio dopasowane.