Całoroczny dom z drewna

Całoroczny dom z drewna

21 grudnia 2018 Dom 0
domy drewniane

Domy z drewna cieszą się coraz większą popularnością wśród ludzi, którzy pragną wybudować własne gniazdko niskim kosztem i najlepiej w krótkim czasie. Wśród ofert można znaleźć zarówno domki składane z gotowych komponentów oraz takie, które wykonywane są bezpośrednio na działce właściciela przez profesjonalną ekipę budowlaną.

Domy drewniane są trwałe

domy drewnianeWybierając projekt domu warto mieć na uwadze, czy będzie on wystarczająco wyizolowany, by utrzymać ciepło przez cały rok, czy jednak trzeba zastosować wiele technologii, które pozwolą zamontować ogrzewanie centralne. Domy z drewna występują w kilku opcjach, i to właśnie od wyboru konkretnej zależy w jaki sposób będą one ogrzewane. Najpopularniejsze są tak zwane kanadyjczyki, czyli domy wykorzystujące gotowe komponenty szkieletu. Składanie ich zajmuje niewiele czasu, dzięki czemu bardzo szybko można otrzymać budynek nadający się do zamieszkania. Poza tym wiele prac ograniczonych jest do minimum, konstrukcja nie przepuszcza ciepła, to jest kolejną oszczędnością związaną z rachunkami za ogrzewanie. Istotny jest fakt, że domy drewniane nie są tak trwałe jak te murowane. Można jednak zdecydować się na wybudowanie domu z gotowych elementów konstrukcyjnych. Po odpowiednio wykonanych fundamentach w kilka godzin można postawić dom w stanie surowym otwartym. Później pozostaje już tylko dach, wstawienie okien, i można przechodzić do etapu wykończenia zarówno wnętrza, jak i zewnętrznej strony domu. Kiedy jednak zależy nam na tradycyjnym wyglądzie domu, wybiera się te wykonane z bali.

domy drewnianeW tym przypadku cały proces budowy trwa zdecydowanie dłużej i wymaga większego wkładu finansowego, by był on solidnie wykonany. Samo wybudowanie domu do stanu surowego trwa około miesiąca, do tego dochodzą wszelkie elementy wykończeniowe dopasowane do wymagań klientów. Warto wiedzieć, że w trakcie takiej budowy nie trzeba martwić się o surowce oraz wykonanie budynku. Firma sama znajduje surowiec, odpowiednio go obrabia i zabezpiecza oraz na miejscu budowy tworzy szkielet, który wykańcza z dbałością o najmniejsze detale. Drewniane domy budowane są na wiele różnych sposobów. W zależności od wyznaczonego budżetu i czasu realizacji jaki nam odpowiada można wybrać jeden z nich. Bez względu na to, który typ domu zdecydujemy się zakupić potrzebna będzie sprawdzona firma budowlana z dużym doświadczeniem.

To właśnie solidne wykonanie i odpowiedni dobór materiałów staje się gwarancją trwałości konstrukcji. Poza tym duże firmy często udzielają gwarancji na wykonaną usługę, przez co nie musimy cały czas nadzorować placu budowy, by wiedzieć, że dom zostanie właściwie postawiony.