Połączenie metalu i szkła staje się coraz popularniejsze i sięga do każdej dziedziny budownictwa i wystroju wnętrz. Również schody i ogrodzenia nie mogły się przed nim uchronić. Metalowe ramy i szklane panele coraz częściej pojawiają się nie tylko w budynkach użyteczności publicznej czy centrach handlowych, ale również w budownictwie wielo- i jednorodzinnym.

balustrada metalowaMetalowe balustrady powstają coraz częściej ze stali nierdzewnej. Jest to optymalne rozwiązanie, pozwalające uzyskać nowoczesny wygląd ze względu na samą prezencję metalu, lśniącego i gładkiego, oraz możliwość jego dowolnego kształtowania. Proste szklane tafle bywają przezroczyste i barwione, na przykład na zielonkawy kolor. Bywają dekorowane w różny sposób, zwykle poprzez grawerowanie i piaskowanie, co pozwala uzyskać różnorodne, nawet bardzo skomplikowane wzory.

Taki rodzaj balustrady jest bardzo trwały, odporny na warunki atmosferyczne, kaprysy pogody i zabrudzenia, a przy tym łatwy w czyszczeniu. Nie należy się martwić o to, czy się stłucze, ponieważ szklane tafle są zwykle nie tylko hartowane, ale również klejone folią dla większej trwałości. Nawet w przypadku poważnego uszkodzenia balustrada nie rozsypie się na kawałki, które mogłyby komuś poważnie zagrozić.

Gdzie najpopularniejsze jest połączenie szklane panele + balustrady nierdzewne? Małopolska i województwo mazowieckie wydają się stać na czele tego rankingu, ale inne miasta w Polsce również nie zostają daleko w tyle. Balustrady ze stali nierdzewnej i szkła pojawiają się zarówno przy schodach, jak i na tarasach i balkonach w najróżniejszych budynkach. Są wysoko cenione za nowoczesny styl, prostotę i elegancję, a przy tym także za wysoką trwałość.

balustrada z metalu i szkła

balustrady nierdzewne na balkonie